Bayerni nuk e blen kartonin e Coutinhos - Bota Sot
Bayerni nuk e blen kartonin e Coutinhos

Futboll

Bayerni nuk e blen kartonin e Coutinhos

Më: 22 janar 2020 Në ora: 16:45
Phelipe Coutinho

Gjiganti bavarez nuk e ka ndërmend ta shfrytëzojë mundësinë e blerjes përfundimtare të mesfushorit ofanziv brazilian

Philippe Coutinho do të rikthehet në Barcelonë në fund të këtij sezoni.

Ylli brazilian është duke e kaluar këtë sezon në Bayern Munich në formë huazimi.

Mirëpo, ai nuk ka impresionuar mjaftueshëm për ta bindur gjigantin bavarez që ta shfrytëzojë mundësinë e blerjes përfundimtare të kartonit të tij.

Prandaj, Tabloidi gjerman “Bild” shkruan se ish-futbollisti i Interit, Espanyolit e Liverpoolit do të kthehet në Camp Nou gjatë verës.

Coutinho i ka realizuar 6 gola dhe i ka dhuruar 5 asistime në 16 ndeshje në Bundesligë këtë sezon.

Për përfaqësuesin brazilian flitet se mund të rikthehet në Premierligë gjatë verës që vjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat