De Biasi merr ofertë për ta drejtuar Kombëtaren e shtetit armik të Shqipërisë - Bota Sot
De Biasi merr ofertë për ta drejtuar Kombëtaren e shtetit armik të Shqipërisë

Futboll

De Biasi merr ofertë për ta drejtuar Kombëtaren e shtetit armik të Shqipërisë

Më: 22 janar 2020 Në ora: 20:04
Gianni De Biasi

Pas viteve të kaluara në stolin e Shqipërisë, ku mori një kualifikim historik për Kampionatin Evropian 2016, Gianni De Biasi është gati të fillojë përsëri një aventurë me një kombëtar tjetër, pasi marrëveshja me Kombëtare e Iranit është shumë ngushtë.

Itailiani në fakt është gjithnjë e më afër marrëveshjes për t’u bërë trajneri i Iranit, pasi shumica e punëve janë kryer.

Federata Iraniane i ka ofruar një kontratë 30-mujore, duke menduar edhe për Kupën e Botës në Katar, shkruan Sky Sports Italia.

Image

Irani ka marrë pjesë në 5 Kupa të Botës dhe është kualifikuar për dy të fundit të luajtur në Brazil dhe Rusi (2014 dhe 2018). Marrëveshja mes palëve duhet të mbyllet në fund të javës.

Për De Biasin do të ishte përvoja e dytë në një stol të një ekipi kombëtar.

Image

Në fakt, trajneri drejtoi Shqipërinë nga 2011 deri në 2017, duke çuar në një kualifikim historik për Kampionatin Evropian 2016.

Ndryshe, shteti i Iranit së fundi kishte kërcënuar Shqipërinë se ka bërë komplot me Amerikën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat