Haaland shënon përsëri, Dortmundi triumfon në shtëpi - Bota Sot
Haaland shënon përsëri, Dortmundi triumfon në shtëpi

Futboll

Haaland shënon përsëri, Dortmundi triumfon në shtëpi

Më: 15 shkurt 2020 Në ora: 00:37
Pamje nga ndeshja

Dortmund arriti fitore kundër skuadrës Eintracht Frankfurt në ndeshjen e sotme në kuadër të ligës gjermane.

Në këtë ndeshje e cila përfundoi me rezultat 4-0 në favor të Dortmundit, shënoi përsëri Haaland, e i cili është duke shënuar pothuajse në çdo ndeshje të kësaj skuadre.

Golin e parë e shënoi Piszczek e pas tij shënoi edhe Sancho dhe Guerreiro.

Me këtë fitore Dortmund siguroi tri pikë mjaftë të rëndësishme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat