Sot derbi i madh, Drita-Gjilani - Bota Sot
Sot derbi i madh, Drita-Gjilani

Futboll

Sot derbi i madh, Drita-Gjilani

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 10:09
Ilustrim

Këtë fundjavë ka filluar stinori pranveror i Superligës së Kosovës në futboll.

Dje u zhvilluan tri ndeshje, ku fitore shënuan Prishtina ndaj Vushtrrisë (4:0) dhe Ballkani ndaj Drenicës (3:0), ndërsa Ferizaj dhe Feronikeli ndan pikët (1:1).

Sot në fokus do të jetë përballja Drita-Gjilani, e cila është ndeshje direkte për titull kampioni.

Përveq kësaj ndeshje, do të zhvillohet edhe dueli mes Flamurtarit e Trepçës’89 dhe Dukagjini me Llapin.

Kujtojmë se këto ndeshje nisin nga ora 13:00,

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat