Deschamps e do në ‘Euro 2020’ talentin për të cilin interesohen Bayern, Arsenal…! - Bota Sot
Deschamps e do në ‘Euro 2020’ talentin për të cilin interesohen Bayern, Arsenal…!

Futboll

Deschamps e do në ‘Euro 2020’ talentin për të cilin interesohen Bayern, Arsenal…!

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 18:15
Houssem Aouar

Houssem Aouar është një nga talentet e radhës që vjen nga akademia e Lyonit dhe po shkëlqen në fushë.

Mesfushori polivalent që mund të mbulojë çdo sektor të këtij reparti ka tërhequr vëmendjen e klubeve të mëdha si Bayern Munchen, Arsenal, Tottenjam e Atletico Madrid dhe vlera e tij deri tani ka arritur 50 milionë euro.

Së fundmi sipas shtypit francez, 21-vjeçari me paraqitjet që po bën është kthyer në një kandidat të forte për t’u bërë pjesë e Francës në Kampionatin Europian dhe nëse ndodh, në verë çmimi i tij mund edhe të dyfishohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat