U përfol për një transferim te Tirana, zbulohet e ardhmja e Arlind Ajetit - Bota Sot
U përfol për një transferim te Tirana, zbulohet e ardhmja e Arlind Ajetit

Futboll

U përfol për një transferim te Tirana, zbulohet e ardhmja e Arlind Ajetit

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 18:22
Arlind Ajeti

Arlind Ajeti është vetëm një hap larg firmës me klubin danez, Velje.

Lajmin e kanë konfirmuar dje mediat në shtetin skandinav, duke iu referuar burimeve të sigurta pranë klubit ku aktivizohet prej tri sezonesh mesfushori i Kombëtares shqiptare, Ylber Ramadani, si dhe lojtari tjetër i U-21, Arbnor Muçolli.

Sipas mediave daneze, drejtuesit e Velje kanë arritur të bindin Ajetin për një kontratë afatgjatë.

Aktualisht klubi militon në Ligën e Dytë dhe synon rikthimin në elitën e futbollit danez, atje ku e ngjiti dy sezone më parë trajneri italian, Adolfo Sormani, i cili sot drejton Partizanin në Kategorinë Superiore.

Që prej  qershorit 2019 Ajeti është pa skuadër, ndërsa kohët e fundit u përfol edhe një transferim te Tirana.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat