Legjenda braziliane: Messi është historia e Barcelonës, nami i tij s’mund të njolloset - Bota Sot
Legjenda braziliane: Messi është historia e Barcelonës, nami i tij s’mund të njolloset

Futboll

Legjenda braziliane: Messi është historia e Barcelonës, nami i tij s’mund të njolloset

Më: 17 shkurt 2020 Në ora: 11:38
Leo Messi

Lionel Messi nuk mund ta njollosë namin e vet të mirë duke u larguar nga Barcelona, sepse ai është historia e këtij klubi, sipas dy herë fituesit të Kupës së Botës, Cafu.

Ish-mbrojtësi i Milanit dhe Romës, Cafu, i cili është futbollisti me më së shumti paraqitje për Brazilin, thotë se Messi do të jetë gjithmonë Messi, pavarësisht se cilin klub e përfaqëson.

Thashethemet rreth të ardhmes së Messit në Barcelonë janë rritur javët e fundit, mbi dyshimet se ai mund ta mendojë largimin në perëndim të karrierës.

Messi reagoi me tërbim ndaj drejtorit sportiv të Barçës, Eric Abidal, i cili e kishte vënë në pikëpyetje përkushtimin e lojtarëve nën udhëheqjen e Ernesto Valverdes, duke i akuzuar se ata ishin shkaktari i shkarkimit të spanjollit nga posti i trajnerit.

Por tani duket se gjendja në Camp Nou është qetësuar.

Trajneri i Argjentinës Lionel Scaloni tha së fundmi se nuk përse të merakoset për të ardhmen e kapitenit të ekipit të tij.

Cafu, ndërkohë, e pranon se nuk e di se çfarë vendimi do të marrë Messi, por beson se ai gjithmonë do të jetë pjesë e rëndësishme e klubit katalonas.

“Askush nuk e di. Është e vështirë ta dish nëse Messi do të vazhdojë me Barcelonën apo do ta ndryshojë ekipin”, tha Cafu për Omnisport.

“Sot, Messi është njeriu kryesor në Barcelonë, ai është historia e Barcelonës. Por edhe nëse vendos të ndryshojë ekip, ai gjithmonë do të jetë Messi dhe ne gjithmonë do ta përkrahim”, theksoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat