Këndellet Milani - Bota Sot
Këndellet Milani

Futboll

Këndellet Milani

Më: 17 shkurt 2020 Në ora: 22:51
Pamje nga ndeshja

Pas barazimit me Hellas Veronën dhe humbjes me Interin, Milani është rikthyer te fitoret në Serie A.

Skuadra e Stefano Piolit ka arritur t’i marrë pikët e plota në ‘San Siro’ duke e mposhtur 1-0 Torinon.

Heroi i këtij takimi është lojtari në top formë në vitin 2020, Ante Rebic.

Rebic po shpaguan besimin e Piolit dhe arriti të shënojë golin e tri pikëve në minutën e 25’ në pjesën e parë, pas një asisti nga ana e Castillejos.

Pas kësaj fitore, Milan ka shkuar në kuotën e 35 pikëve, aq sa hellas Verona e Parma në zonën Europa League. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat