Buffon: Sarri nuk duhet të largohet - Bota Sot
Buffon: Sarri nuk duhet të largohet

Futboll

Buffon: Sarri nuk duhet të largohet

Më: 21 shkurt 2020 Në ora: 12:06
Buffon

Gianluigi Buffon ka thënë se Juventus ka pasur nevojë për ndryshime dhe shpreson se Maurizio Sarri të qëndrojë në ‘Allianz Stadium’, sepse kjo do të nënkuptonte se ai ka fituar diçka.

Juventus aktualisht janë në krye të Serie A me 57 pikë, një më shumë se Lazio dhe dy më shumë se Inter.

Maurizio Sarri është kritikuar jo pak për sezonin e fundit, dhe së fundmi ‘Zonja e Vjetër’ ka qenë e lidhur me trajnerin e Manchester Cityt, Pep Guardiola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat