Kur Beogradi turret me këlyshët e tij për në Kosovë! Po e kërcënojnë edhe me vdekje!  - Bota Sot
Kur Beogradi turret me këlyshët e tij për në Kosovë! Po e kërcënojnë edhe me vdekje! 

Futboll

Kur Beogradi turret me këlyshët e tij për në Kosovë! Po e kërcënojnë edhe me vdekje! 

Nga: Kemajl Goca Më: 22 shkurt 2020 Në ora: 18:54
Kur Beogradi turret me këlyshët e tij për në Kosovë! Po e kërcënojnë edhe me vdekje! 

Me qindra herë është shkruar gjerë e gjatë që Beogradit duhet thyer turinjtë në Republikën e Kosovës! Nuk duhet lejuar asnjë ndeshje ilegale sportive që e organizon Serbia në shtetin e Kosovës, as në Graçanicë, as në Uglar, as në Zubin Potok dhe as në Zveçan, as në Hoxhë të Madhe, askund!

Duhet të ndalet një herë e përgjithmonë turri i këlyshëve të Beogradit, që disa jetojnë atje e disa në brendësi të Kosovës por sherri i tyre është i pallogaritshëm dhe me përmasa. Asnjë ndeshje sportive nuk duhet lejuar që të organizohet në kuadër të Serbisë në Kosovë, edhe Graçanica në futboll, edhe Mokra Gora në futboll, hendboll e basketboll e ku ta dimë në cilat sporte, o do të luajnë në garat e Republikës së Kosovës, o duhet të ndalen një herë e përgjithmonë aktivitetet e tyre.

Nuk durohet më që të turret Beogradi në Kosovë, si rasti i fundit, ku sulmohet me të gjitha mjetet propagandistike djaloshi i talentuar serb, Ilija Iviq, që ka pranuar të luajë për shtetin e tij, Republikën e Kosovës.

Nuk durohet makineria e Aleksandër Vuçiqit, që të kërcënojë askënd, sidomos pse luan për kombëtaren e Kosovës, djaloshi i talentuar, Ilija. Ai ka bërë veprimin më të duhur e me të mençur dhe të luajë për shtetin e Kosovës, për shtetin e tij, aty ku jeton e vepron.

Turpi i këlyshëve të Beogradit nuk ka skaj, e kanë kërcënuar edhe larguar nga puna edhe nënën e Ilijes, Tanjën sepse djali i saj ka pranuar të luajë për Kosovë! “Unë për momentin jam e kërcënuar me vdekje në çdo mënyrë, por nuk do të dorëzohem”, ka thënë mes të tjera Tanja “Për Glas Amerike”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat