Portieri kërkon largimin nga gjigantët e Europës, Barça gati të përfitojë - Bota Sot
Portieri kërkon largimin nga gjigantët e Europës, Barça gati të përfitojë

Futboll

Portieri kërkon largimin nga gjigantët e Europës, Barça gati të përfitojë

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 08:51
Andre Onana

Barcelona është duke monitoruar nga afër lëvizjet që po bëhen në merkato për Andre Onana. Portieri i Ajax ka vendosur të ndryshojë ambient në verë, megjithëse kontrata e tij skadon në vitin 2022, kështu që klubi holandez duhet ta shesë. 

Onana, 23, është një portier me potencial të madh, kështu që të mëdhatë e Europës kanë filluar të lëvizin për të. 

Një prej klubeve është edhe Bacelona. Klubi katalanas ka ndërmend ta marrë për të qenë zëvendësuesi i Ter Stegen. 

Onana është rritur në La Masia, akademinë e Barçës, dhe do të ishte një garanci nëse gjermani nuk do të luante. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat