Maldini: Ibrahimovic qëndron te Milani me një kusht - Bota Sot
Maldini: Ibrahimovic qëndron te Milani me një kusht

Futboll

Maldini: Ibrahimovic qëndron te Milani me një kusht

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 15:07
Zlatan Ibrahimovic

Zlatan Ibrahimovic me kalimin e tij te Milani në merkaton e dimrit i ka ndryshuar fytyrën skuadrës kuqezi pavarësisht se ekipi i Piolit është ende larg zonës Champions.

Që Ibra të qëndrojë te Milani edhe sezonin e ardhshëm pasi ka firmosur për 6 muaj me opsion rinovimi edhe me një tjetër vit, rinovim që mund të vijë automatikisht nëse plotësohet një kusht dhe kushtin e ka zbuluar në intervistë për mediat italiane drejtuesi Paolo Maldini.

“Me Ibrën kemi firmosur kontratë gjashtë mujorë me rinovim automatik nëse kualifikohemi në Champions League. Nëse nuk e arrijmë këtë, është e natyrshëm të bisedojmë për qëndrimin e tij. Me Ibrën gjithnjë ekziston një diskutim personal në të cilin gjithmonë duhet të ketë një dialog të hapur. Gjithmonë ka qenë kështu, përndryshe ai nuk do kishte ardhur këtu”, përfundoi Maldini.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat