Sikur humbja mos t’i mjaftonte, Real Madridi u detyrua të kthehej në shtëpi me autobus - Bota Sot
Sikur humbja mos t’i mjaftonte, Real Madridi u detyrua të kthehej në shtëpi me autobus

Futboll

Sikur humbja mos t’i mjaftonte, Real Madridi u detyrua të kthehej në shtëpi me autobus

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 15:08
Real Madridi

Real Madridi e përjetoi një fundjavë që nuk do të dëshirojë ta kujtojë asnjëherë, pasi përveç pësoi disfatë ndaj Levantes dhe e humbi yllin e skuadrës Eden Hazard, ekipit iu desh të kthehej në Madrid përmes autobusit.

Për shkak të mjegullës së dendur, lojtarët dhe stafi i Real Madridit u detyruan ta anulojnë fluturimin dhe të kthehen në kryeqytet përmes autobusit.

Los Blancos kishin planifikuar të ktheheshin me aeroplan, por aeroporti i Valencias ishte mbyllur për shkak të mjegullës.

Si pasojë, Real Madridi u kthye në Madrid shumë më vonë seç priste në një natë që do të dëshirojë ta harrojë në Valencia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat