Manchester Utd shpërthen me gola në pjesën e dytë, shkatërron Watfordin - Bota Sot
Manchester Utd shpërthen me gola në pjesën e dytë, shkatërron Watfordin

Futboll

Manchester Utd shpërthen me gola në pjesën e dytë, shkatërron Watfordin

Nga: K. Goca Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 16:51
Manchester Utd shpërthen me gola në pjesën e dytë, shkatërron Watfordin

Manchester Utd shënon fitore të madhe me rezultat 3:0 kundër Watfordit, në takimin e javës së 27-të në Premier League. Futbollistët e “Djajve të kuq” shpërthyen me gola në pjesën e dytë duke e shkatërruar rivalin.  

Duhet veçuar golin e Martial, që me mjeshtri e futi mes portierit dhe mbrojtësit, si dhe Greenwood që shënoi nga rreth 14 metra.

Golat i realizuan Fernandes (42'-nga penalltia), Martial (58'), Greenwood (75').

Manchester Utd renditet në vend të pestë me 41 pikë, ndërsa Watford është i 19-ti me 24.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat