Probleme te Barcelona, Roberto humb El Clasico-n - Bota Sot
Probleme te Barcelona, Roberto humb El Clasico-n

Futboll

Probleme te Barcelona, Roberto humb El Clasico-n

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 18:02
Sergi Roberto

Sergi Roberto do të humbasë ndeshjen e Ligës së Kampionëve të Barcelonës me Napolin dhe El Clasico-n kundër Real Madrid pasi lëndoi muskujt në këmbën e djathtë.

Spanjolli ishte një zëvendësues i papërdorur pasi Barca mposhti të shtunën Eibarin 5-0 por Roberto, i cili mund të luajë si mbrojtës i djathtë ose në qendër të mesfushës, nuk është pjesë e skuadrës për udhëtimin në Itali në mesjavë.

Barca konfirmoi që Roberto do të humbasë rreth tre deri në katër javë përmes një deklarate në faqen e tyre zyrtare, që do të thotë se ai do të humbasë edhe sfidën jetësore kundër Real Madrid fundjavën e ardhshme.

28-vjeçari ka qenë i rregullt për katalanasit këtë sezon, pasi ka luajtur 29 herë dhe ka ndihmuar me disa asistime dhe një gol, i cili u shënua kundër Getafe në 15 shkurt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat