Gjyqtari që referoi ndeshjen e parë të Kampionatit të Republikës së Kosovës - Bota Sot
Gjyqtari që referoi ndeshjen e parë të Kampionatit të Republikës së Kosovës

Futboll

Gjyqtari që referoi ndeshjen e parë të Kampionatit të Republikës së Kosovës

Nga: Kemajl Goca Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 18:42
Gjyqtari që referoi ndeshjen e parë të Kampionatit të Republikës së Kosovës

Nuk do të harrohet kurrë data e 13 shtatorit të vitit 1991, kur nisi edhe Kampionati i parë i Republikës së Kosovës në futboll, me ndeshjen Flamurtari-Prishtina, e cila u fitua nga vendasit me rezultat 3:2.

Ismajl Kasumi është në histori e futbollit tonë, si gjyqtari kryesor, i pari që referoi përballjen e parë të kampionatit të pavarur mes Flamurtarit e Prishtinës.

Kosumi i takon Gjeneratës së Republikës dhe njihet nga gjyqtarët më të guximshëm e më të mirë jo vetëm në kohën e okupimit (1991-1991).

Ai me shumë kolegë referuan me shumë sukses në futboll, duke  sakrifikuar dhe rezistuar pushtuesit serb në vitet e 90-ta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat