Fenerbahce – Galatasaray, kjo është nota e Vedat Muriqit - Bota Sot
Fenerbahce – Galatasaray, kjo është nota e Vedat Muriqit

Futboll

Fenerbahce – Galatasaray, kjo është nota e Vedat Muriqit

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 19:47
Pamje nga ndeshja

Skuadra e Galatasaray ka fituar derbin e madh turk ndaj Fenerbahces me rezultatin 1:3.

Kruse shënoi për Fenerbahcen, kurse Donk, Falcao dhe Onyekuru për Galatasarayn, duke i dhuruar kështu ekipit të Fatih Terim fitoren e parë në stadiumin e Fenerit pas 20 viteve.

Lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall, Onyekuru – i cili u vlerësua me notën 8.0

Futbollisti, Muriqi u vlerësua me notën 7.0 për këtë sfidë, pasi fitoi edhe penalltinë për skuadrën e tij, por s’mundi të bëjë më shumë.

Ja notat e lojtarëve:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat