‘Tronditet’ PSG, merr këtë lajm të keq - Bota Sot
‘Tronditet’ PSG, merr këtë lajm të keq

Futboll

‘Tronditet’ PSG, merr këtë lajm të keq

Më: 9 mars 2020 Në ora: 16:41
PSG

Lajme e këqija vazhdojnë të kaplojnë PSG-n. Pasi takimi në Ligue 1 ndaj Strasburgut u shty dhe pas lajmeve se ndeshja e tyre kundër Dortmundit do të luhet pas dyerve të mbyllura, tani Kylian Mbappé u ka dhënë atyre një tjetër arsye frike.

Ylli francez nuk stërviti të hënën për shkak të një dhimbje fyti me vetëm dy ditë para se Dortmund të luajë kundër Parisit.

Skuadra e Tuchel u kthye në stërvitje pas një dite pushimi dhe Mbappé ishte mungesa kryesore pasi nuk u ndje aspak mirë të dielën në mëngjes.

Le Parisien ka raportuar se PSG nuk e ka garantuar që sulmuesi francez do të jetë i disponueshëm për ndeshjen e së mërkurës.

PSG ka provuar të qetësojë nervat e tifozëve dhe tha që ai do të stërvitet me grupin të martën. Vendimi përfundimtar do të merret nga lojtari, i cili ishte i mërzitur që nuk pati mundësi të stërviste të hënën.

Mungesa e tij kundër skuadrës së Bundesligës do të ishte një goditje tjetër me Verratti dhe Meunier që tashmë nuk do të jenë të gatshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat