Kështu duket tabela pas fazës së dytë në Superligë - Bota Sot
Kështu duket tabela pas fazës së dytë në Superligë

Futboll

Kështu duket tabela pas fazës së dytë në Superligë

Më: 9 mars 2020 Në ora: 16:44
Foto ilustrim

Me tri ndeshjet e sotme, ka përfunduar faza e dytë në Superligë, njëherësh xhiroja e 22-të e saj.

Befasin e kësaj xhiroje e ka bërë Flamurtari që mposhti liderin Ballkanin me rezultatin 2:1.

Fitore ka siguruar Feronikeli në shtëpi ndaj Vushtrrisë, 2:0.

Kështu me fitore e nis aventurën e tij Afrim Tovërlani me Niklin.

Tri pikë nga Klina i ka rrëmbyer Drenica që fitoi 3:1 kundër Dukagjinit.

Pas 22 xhirove, Ballkani edhe pas humbjes vazhdon të jetë lider.

Dallim mes Ballkanit dhe vendit të katërt është vetëm tre pikë.

Kjo është renditja e plotë e tabelës.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat