Mayweather mund t’i bashkohet botës së futbollit, kandidat potencial për ta blerë Newcastle United - Bota Sot
Mayweather mund t’i bashkohet botës së futbollit, kandidat potencial për ta blerë Newcastle United

Futboll

Mayweather mund t’i bashkohet botës së futbollit, kandidat potencial për ta blerë Newcastle United

Më: 9 mars 2020 Në ora: 17:09
Mayweather

Ish boksieri amerikan dhe një nga sportistët më të pasur në histori, Floyd Mayweather, duket se është gati të nis një aventurë të re.

Mayweather është shprehur i gatshëm që të blejë skuadrën nga Premierliga, Newcastle United.

“Newcastle United është një skuadër e jashtëzakonshme” ka thënë fillimisht 43 vjeçari.

“Nëse njerëzit duan që unë ta blejë skuadrën e Newcastle, le të ma bëjnë me dije” ka shtuar amerikani.

Raportimet e mëhershme lidhur me këtë çështje kanë bërë të ditur se Floyd synon të blejë një pjesë të aksioneve të Newcastle.

Mbetet të shihet në vazhdim nëse ylli i boksit do të bëjë ndonjë lëvizje formale në këtë aspekt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat