Kombëtarja e Shqipërisë anulon këtë ndeshje, shkaku i koronavirusit

Futboll

Kombëtarja e Shqipërisë anulon këtë ndeshje, shkaku i koronavirusit

Më: 9 mars 2020 Në ora: 18:28
Kombëtarja e Shqipërisë

Koronavirusi ka shkaktuar kaos në pjesën më të madhe të vendeve, teksa ditën e djeshme u konfirmuan edhe dy raste zyrtare në Shqipëri.

Kombëtarja e Shqipërisë kishte programuar dy miqësore për t’i zhvilluar në fundin e këtij muaji, përkatësisht ndaj San Marinos dhe Sllovenisë.

Ndërkohë së fundmi mësohet se është anuluar miqësorja ndaj San Marinos, teksa drejt anulimit është dhe ndeshja me Sloveninë.

Stafi drejtues italian nuk mund të lëvizë nga Italia ndërkohë që edhe lojtarët e kanë të pamundur lëvizjen e lirshme.

Ndeshjet ishin programuar të luheshin në fund të muajit në Itali, pastaj u mendua dhe për në Tiranë, por asnjë nga alternativat nuk garanton siguri, ndaj është vendosur deri më tani që miqësorja me San Marinon të anulohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat