FFM do të kërkojë nga UEFA shtyrjen e ndeshjes, RMV-Kosova - Bota Sot
FFM do të kërkojë nga UEFA shtyrjen e ndeshjes, RMV-Kosova

Futboll

FFM do të kërkojë nga UEFA shtyrjen e ndeshjes, RMV-Kosova

Më: 10 mars 2020 Në ora: 15:49
FFM do të kërkojë nga UEFA shtyrjen e ndeshjes, RMV-Kosova

FFM do të kërkojë nga UEFA shtyrjen e ndeshjes, RMV-Kosova.

Federara e futbollit e Maqedonisë do të kërkoj nga UEFA shtyrjen e ndeshjes, Maqedonia e Veriut-Kosova, e programuar për 26 mars në Shkup.

Kjo shtyrje kërkohet për shkak se Pandev, Elmas dhe Nestorovski ((luajnë në Itali) pas ardhjes në Shkup duhet të qëndrojnë dy javë në karantinë, dhe pa stërvitje do ta prisnin ndeshjen me Kosovën.

Kjo sfidë pritet me padurim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat