Ronaldo kthen hotelet e tij në Portugali në spitale, për të ndihmuar luftën kundër koronavirusit

Futboll

Ronaldo kthen hotelet e tij në Portugali në spitale, për të ndihmuar luftën kundër koronavirusit

Më: 15 mars 2020 Në ora: 08:23
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo ka bërë një tjetër gjest të madh, jashtë fushave të blerta.

Ylli i Juventus dhe kombëtares së Portugalisë, Ronaldo, do të transformojë hotelet e tij në Portugali në spitale, për të ndihmuar luftën kundër koronavirusit.

Gjithashtu, CR7 do të paguaj të gjitha pagat e mjekëve dhe infermierëve, në këtë situatë të jashtëzakonshme.

Hotelet që do të kthehen në spitale do të mund të përdoren falas, shkruan ‘Marca’.

Ditë më parë, Ronaldo shkruante në rrjetet sociale se duhet dëgjuar autoritetet për të mbrojtur jetët tona.

Sot, ai ka marrë këtë hap të madh, duke i dalë në ndihmë qytetarëve të Portugalisë. I madh brenda dhe jashtë fushave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat