Lojtari i infektuar me koronavirus te Hertha ka pasur kontakte me Milot Rashicën

Futboll

Lojtari i infektuar me koronavirus te Hertha ka pasur kontakte me Milot Rashicën

Më: 17 mars 2020 Në ora: 16:23
Lojtari i infektuar me koronavirus te Hertha ka pasur kontakte me Milot Rashicën

Lojtari i infektuar me koronavirus te Hertha ka pasur kontakte me Milot Rashicën.

Lojtari i Hertha Berlinit, Maximilian Mittelstadt doli sot pozitiv në testet e koronavirusit.  Por, sipas mediave gjermane, shkaku i tij rrezikon edhe Werder Bremen.

Pikërisht Werderi dhe Hertha ishin takuar më 7 mars të këtij viti në barazimin 2:2.

Mittelstadt kishte luajtur për 90 minuta, duke pasur kontakte disa herë edhe me sulmuesin e Kosovës, Milot Rashica, shkruan gazeta gjermane "Bild".

Lojtari i Herthas luan në pozitën e mbrojtësit, që tregon se ai dhe Rashica kanë pasur kontakte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat