Dy basketbollistë të Lakers dalin pozitiv në testin e koronavirusit - Bota Sot
Dy basketbollistë të Lakers dalin pozitiv në testin e koronavirusit

Futboll

Dy basketbollistë të Lakers dalin pozitiv në testin e koronavirusit

Më: 20 mars 2020 Në ora: 00:33
Ilustrim

Më 11 mars, komisioneri i NBA-së Adam Silver pezulloi sezonin 2019/20 pasi Rudy Gobert dhe Donovan Mitchell testuan pozitivë për koronavirus.

Ndërsa Christian Wood më vonë testoi pozitiv, pati shqetësime të mëdha pasi Kevin Durant dhe tre shokët e tij të Brooklyn Nets gjithashtu u prekë nga Covid-19.

Me Los Angeles Lakers që ndeshjen e fundit me Nets para pezullimit 30-ditësh, basketbollistët e LA u testuan dhe filluan karantinën e tyre 14-ditore.

Rezultatet e testit sapo kanë dalë dhe dy basketbollistë kanë testuar pozitivisht, sipas Shams Charania të Athletic.

Disa prej basketbollistëve të tjerë ende nuk kanë marrë rezultatet, teksa pritet të ndodhë gjatë orëve në vijim.

Detja për emrat do të mësohen më vonë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat