Juventus në ‘pole position’ për Pogban - Bota Sot
Juventus në ‘pole position’ për Pogban

Futboll

Juventus në ‘pole position’ për Pogban

Më: 20 mars 2020 Në ora: 14:40
Paul Pogba

Juventus mbetet në ‘pole position’ për të nënshkruar me mesfushorin Paul Pogba.

Mesfushori francez është i prirë për të provuar diçka të re, dhe atë larg ‘Old Trafford’.

Tuttosport pretendon se opsioni i parë për lojtarin do të jetë Juventusi, tek e cila skuadër ka pasur vitet më të mira të karrierës.

Riola javëve të fundit ka qenë duke flitruar me Real Madridin, por i ashtuquajturi ‘super agjenti’ gjithashtu ka pasur bisedime edhe me Juventusin.

Pogba pikërisht nga Juventus në vitin 2016 për 105 milionë euro është transferuar te Manchester United.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat