Legjenda e futbollit të Kosovës, jep lajmin e hidhur! Kosova humb një emër të madh

Futboll

Legjenda e futbollit të Kosovës, jep lajmin e hidhur! Kosova humb një emër të madh

Nga: Kemajl Goca Më: 20 mars 2020 Në ora: 14:41
Esat Mehmeti dhe Rifat Blaku

Legjenda e futbollit të Kosovës, Esat Mehmeti, ish portieri i mirënjohur, jep lajmin e hidhur. Ai është i pikëlluar që Kosova humbi një emër të madh.

“Edhe një yll iku ndër yje. Prof. dr. Rifat Blaku.

Nuk po di, si t'ia fillojë, të shprehi respektin, mallin dhe dashurin, dhembjen dhe krenarinë për humbjen tënde kushëri, profesori dhe idol i shumë gjeneratave... Nuk do të harrojmë do të nxënësit, studentet , ushtarët e sportistët... anë e kënd Kosovës.

Si i ri ishe futbollist i KF Llapit , s'bashku me disa shok bëtë ndryshmin e nacionalitetit në skuadër ...! Ishe një qendërsulmues (9) i spikatur e vizionar i kohës....! që hape rrugë e vend për gjenerata të reja që pasuan ... deri te legjenda Fadil Vokrri....

Fjalët janë të tepërta për Ju ...

Në këtë kohë pa kohë ...(20 mars 2020)
Kosova, dhe i gjithë globi po përjeton një rrezik permanent nga një armiku të pa njohur gjer më sot ...!? Shkove pa përshëndetjen e fundit ceromoniale ... mbetem borxh familjarëve, miqve e shokëve ...
Lamtumirë, lamtumirë , pusho i qetë në tokën Arbërore...Zoti na bekoftë”, shkruan Mehmeti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat