Barcelona gjen një formulë të re - Bota Sot
Barcelona gjen një formulë të re

Futboll

Barcelona gjen një formulë të re

Më: 20 mars 2020 Në ora: 14:58
Barcelona gjen një formulë të re

Barcelona gjen një formulë të re për të bërë të mundur trabsferimn e Lautaro Martinezin në “Camp Nou”. Sulmuesi argentinas i Interit ka mbështetjen e Lionel Messit, nëkrah të të cilit luan te kombëtarja e tij. Interi e vlerëson 150 milionë euro, por në kontratën e tij ekziston edhe një klauzolë prej 111 milionë eurosh, e vlefshme nga 1 deri më 15 korrik.

Barcelona ka shumë për të ofruar në këmbim të kartonit të brazilianit. Eric Abidal mund të vinte “në pjatë” mbase edhe Philippe Coutinhon, lojtar që përfaqëson edhe sot keqardhjen më të madhe për Piero Ausilios.

Sipas “Tuttosport”, braziliani mund të kthehet në “San Siro” si trashëgimtar i Lautaro Martinez dhe Alexis Sanchezit (ky i fundit duket se ka vendosur të kthehet te Manchester United). Interi mund ta zëvendësojë argjentinasin me mesfushorin aktual të Bayernit, i cili, sipas të gjitha gjasave, nuk do të paguajë 120 milionët e kërkuara nga Barça për blerjen përfundimtare, në fund të huazimit.

Interi mund t’i thotë “po” Barcelonës për një huazim të brazilianit, duke e bërë largimin e Lautaros më pak të dhimbshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat