Parashikim i frikshëm - Bota Sot
Parashikim i frikshëm

Futboll

Parashikim i frikshëm

Më: 20 mars 2020 Në ora: 15:51
Jonas Schmidt-Chanasi

Nuk do të kete futboll deri në sezonin 2020-2021 për shkak të emergjencës Konavirus. Parashikimi vjen nga virologu gjerman i institutit Bernhard-Nocht të Hamburgut, Jonas Schmidt-Chanasit.

“Nuk është realiste të mendohet se ky sezon do të rinisë!”, deklaroi për Televizionin Nordik të Gjermanisë (NRD).

“Nuk besoj se në prill do të rinisë të luhet me top.

As me dyer të mbyllura, sepse personat mund të mblidhen në shtëpitë e tyre për të parë ndeshjet dhe është rrezik imadh”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat