Nadir Haxhimusa apo njeri i Gjeneratës së Republikës  - Bota Sot
Nadir Haxhimusa apo njeri i Gjeneratës së Republikës 

Futboll

Nadir Haxhimusa apo njeri i Gjeneratës së Republikës 

Nga: Kemajl Goca Më: 20 mars 2020 Në ora: 16:01
Nadir Haxhimusa apo njeri i Gjeneratës së Republikës 

Vitet më të errëta ishin vitet e 90-ta, 1991-1999.  Vitet e okupimit, Kosova, populli shqiptar ballafaqohej me terrorin serb.

Klubet sportive, sportistët e sportistet u mobilizuan dhe filluan garat në kuadër të Republikës së Kosovës, duke u ndarë një herë e përgjithmonë me klubet serbe dhe ish jugosllave.

Nadir Haxhimusa, ish sulmues i spikatur, i takon Gjeneratës së Republikës. Ai më shumë futbollistë dhanë aq sa munden për të mbijetuar futbolli.  

Nadiri me shumë shokë asnjëherë nuk u ndalën, i rezistuan okupatorit serb. Nadiri sot është krenar për të gjitha që i ka bërë për futbollin dhe sportin e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat