Zbulohet transferimi i parë i Man Utd në verë - Bota Sot
Zbulohet transferimi i parë i Man Utd në verë

Futboll

Zbulohet transferimi i parë i Man Utd në verë

Më: 20 mars 2020 Në ora: 16:56
Ilustrim

Aubameyang do të jetë transferimi i parë i Man Utd gjatë verës.

Pierre Emerick Aubameyang pritet të jetë lëvizja e parë e Manchester United, gjatë merkatos së verës.

Raportime nga mediet britanike insistojnë për një befasi të madhe që mund të ndodh në dritaren e transferimeve të verës.

Është ylli i Arsenal, Aubameyang, ai që tashmë lidhet me skuadrën e Manchester United.

Sulmuesi nga Gaboni sipas të gjitha gjasave nuk do ta vazhdojë kontratën me Arsenal dhe do të kërkojë skuadër të re.

Pasi Barcelona thuhet të ketë hequr dorë nga ai, tashmë Manchester United në mënyrë të befasishme i është futur garës për të.

Auba po kalon në një formë të lartë këtë edicion, ku deri më tani ka shënuar 20 gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat