Neymar izolohet në Brazil, nuk komunikon me drejtuesit e PSG

Futboll

Neymar izolohet në Brazil, nuk komunikon me drejtuesit e PSG

Më: 20 mars 2020 Në ora: 17:33
Neymar

Pasi udhëhoqi Paris Saint Germain drejt kualifikimit në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, duke shënuar dy herë në dy ndeshjet ndaj Borussias së Dortmundit, braziliani Neymar la menjëherë kryeqytetin francez për të udhëtuar në vendlindjen e tij.

Shkak u bë përhapja me shpejtësi e koronavirusit, që solli edhe ndërprerjen e futbollit, ndërsa Neymar udhëtoi drejt Brazilit dhe po e kalon këtë kohë pushimi në vilën e tij në Mangaratiba.

Mediat franceze raportojnë se që kur la Parisin, ylli brazilian ka fikur telefonin dhe nuk i është përgjigjur asnjërit prej pjesëtarëve të klubit parizien, të cilët duan të shfrytëzojnë kohën për t’i rinovuar kontratën.

Marrëveshja aktuale që mban të lidhura palët skadon në verën e 2022-shit, por Neymar kërkon largimin dhe drejtuesit e PSG-së i kanë ofruar rinovimin e kontratës me terma më të mirë ekonomikë dhe me afat deri në 2025-ën.

Nëse braziliani do të refuzojë të nënshkruajë kontratën e re, atëherë klubi francez do të jetë i detyruar të dëgjojë ofertat në drejtim të tij këtë verë, për të mos rrezikuar ta humbë me parametra zero në të ardhmen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat