Sportisti italian bëhet vullnetarisht shofer ambulance shkaku i koronavirusit

Futboll

Sportisti italian bëhet vullnetarisht shofer ambulance shkaku i koronavirusit

Më: 22 mars 2020 Në ora: 06:49
Maxime Mbanda

Lojtari i ragbit, Maxime Mbanda ka ‘ndërruar’ profesionin e tij për t’i shërbyer popullit italian në luftën kundër koronavirusit.

Mbanda ka filluar të punoj si shofer ambulance në Parma.

Me maskë dhe kostumin mbrojtës Mbanda nuk hezitoi të shërbej në zonat më të prekura të Italisë nga korona virusi.

“Kur gjithçka u anulua në ragbi, unë pyesja veten se si mund të ndihmoja, madje edhe pa ekspertizë mjekësore,” tha sportisti italian.

Po ashtu ai tha që nëse njerëzit do të shihnin të njëjtën gjë që sheh ai në spitale nuk do të kishte radhë para supermarketeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat