Pendohet - Bota Sot
Pendohet

Futboll

Pendohet

Më: 25 mars 2020 Në ora: 14:47
Pendohet

Mikael Balak e ka pranuar se është penduar për largimin nga Chelsea në vitin 2010.

Ish-futbollisti gjerman e ka pohuar këtë fakt në një intervistë të dhënë për mediat, teksa zbuloi se klubi londinez i ofroi kontratë 1-vjeçare, pasi ishte mbi 30-vjeç dhe kjo ishte një politikë e klubit për ccdo futbollist mbi 30-vjeç, por ai nuk pranoi pasi dëshironte kontratë 2 vjeçare.

“Karlo Ançeloti më deshi mua, por klubi vendosi t’iu jepte lojtarëve në atë moshë kontratë një-vjeçare.

Unë desha dy. Sot, mund të them se ndoshta isha gabim. Duhej të kisha qëndruar, së paku për atë vit dhe pse jo ta mbyllja karrierën atje”, u shpreh gjermani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat