Lojtarët e Barcelonas befasojnë klubin! - Bota Sot
Lojtarët e Barcelonas befasojnë klubin!

Futboll

Lojtarët e Barcelonas befasojnë klubin!

Më: 26 mars 2020 Në ora: 20:03
Lojtarët e Barcelonas befasojnë klubin!

Lojtarët e Barcelonas befasojnë klubin!

.Në një situatë krize dhe emergjence, klubi i Barcelonas, në sajë të presidenti Bartomeu, u ka kërkuar futbollistëve një mendim në lidhje me reduktimin ose shkurtimin e rrogës me 50% deri sa të vazhdojë kjo situatë, ndryshe nga 70% që u është kërkuar shumë klubeve të tjera.

Por, përgjigjia që Bartomeu ka marrë nga Messi & Co ka qenë “jo!”. Praktikisht, formacioni katalanas është përgjigjur negativisht dhe nuk është dakord.

Bartomeu i ka thënë dhe se do të kompensohen me bonuse të vogla, por sërish ka refuzim dhe kundërshtim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat