Muriqi ia bën të qartë Fenerbahces - Bota Sot
Muriqi ia bën të qartë Fenerbahces

Futboll

Muriqi ia bën të qartë Fenerbahces

Më: 29 mars 2020 Në ora: 13:46
Muriqi ia bën të qartë Fenerbahces

Muriqi ia bën të qartë Fenerbahces.

Vedat Muriqi nuk do të qëndrojë te Fenerbahçe në fund të sezonit. Pjesa e dytë e edicionit nuk e gjeti në formë optimale dhe shqiptari i Kosovës u kritikua nga tifozët dhe shtypi turk. 

Shtatlarti donte largimin që në merkaton e janarit, por diçka e tillë nuk ndodhi. Ndryshe do të ndodhë në verë, pasi është e sigurtë që sulmuesi do të largohet në merkato. 

Ekipe italian me Lazion e Igli Tares e duan, po ashtu dhe në Premier League. Burnley ka shfaqur interes së bashku me Leicesterin. Tottenhami u përfol, por nuk do të ndodhë kështu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat