Cavani befason të gjithë me klubin e ri - Bota Sot
Cavani befason të gjithë me klubin e ri

Futboll

Cavani befason të gjithë me klubin e ri

Më: 30 mars 2020 Në ora: 08:26
Edinson Cavani

Drejtori sportiv i Boca Juniors, Jorge Bermudez ka shpresë se ylli i Paris Saint-Germain, Edinson Cavani do t’i bashkohet gjigantëve argjentinas “shumë shpejt”.

Cavani është jashtë kontratës në qershor dhe uruguaiani ka qenë i lidhur me një largim nga PSG pas një tentative të dështuar në Atletico Madrid në janar.

33-vjeçari – golashënuesi më i mirë i PSG – raportohet se është objektiv i ekipit të MLS Inter Miami.

“Njohja e Riquelme dhe distanca ndaj [ish-lojtarit të Uruguait] Diego Forlan, dhe njohja e kategorisë së Cavani, shpresojmë se do të jetë shumë shpejt”, tha Bermudez për Radio Cooperativa.

“Ai do të na jepte një dorë të shkëlqyeshme dhe do të ishte shumë mbështetës. Unë mendoj se ai dëshiron të vijë në Boca”.

Bermudez shtoi: “Nëse ai vjen është për një dëshirë të vërtetë dhe shenjat janë të qarta”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat