Askush nuk po dëshiron ta paguaj çmimin për Dembelen

Futboll

Askush nuk po dëshiron ta paguaj çmimin për Dembelen

Më: 13 prill 2020 Në ora: 18:32
Ousmane Dembele

Duket që Ousmane Dembele do të mbetet te Barcelona edhe për të paktën një edicion, ka shkruar Marca të hënën.

Për shkak të paqartësive lidhur me financat dhe telashet e fundit të francezit me lëndime, askush nuk është i gatshëm të ofrojë 60 milionë euro, sa i kërkon Barcelona për Dembelen.

Para lëndimit të fundit të tij, agjenti i Dembeles është takuar me drejtuesit e Barcelonës për të diskutuar për mundësinë e transferimit në këtë verë.

Ishte vendosur që e ardhmja e tij në Camp Nou të vendosej nga forma dhe gjendja fizike, por asnjëra palë nuk ka parashikuar mungesën e tij të gjatë. 22-vjeçari vazhdon të vlerësohet për cilësitë e tij prej lojtari.

Kundërshtari më i madh i tij janë lëndimet. Shtatë lëndime muskulore ka pësuar ai në tri vjetët e fundit.

Klubet vlerësojnë se është me rrezik të investojnë shumë para në një lojtar për të cilin nuk ka garanci se do të jetë i gatshëm për lojë në shumicën e kohës.

Pos kësaj, afati i verës pritet të goditet rëndë nga kriza e koronavirusit.

Barcelona kishte shpenzuar 124 milionë euro për Dembelen në vitin 2017.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat