Dybala bën gjestin e shkëlqyer - Bota Sot
Dybala bën gjestin e shkëlqyer

Futboll

Dybala bën gjestin e shkëlqyer

Më: 29 prill 2020 Në ora: 13:20
Dybala bën gjestin e shkëlqyer

Ylli i Juventusit, Paulo Dybala ka testuar pozitiv me COVID-19 për herë të katërt në gjashtë javë. Lajmi është bërë publik nga programi spanjoll “El Chiringuito.”

Megjithatë sulmuesi bardhezi po mundohet që të ndihmojë italianët, në këtë situatë të vështirë për shkak të pandemisë.

Lojtari ka bërë një gjest shumë të madh, në mënyrë që të ndihmonte familjet në nevojë.

Dybala ka blerë për 2.5 mijë euro një bluzë që e kishte veshur Ezekiel Laveci te Napoli, e cila ishte në ankand për të shkuar për familjet në nevojë dhe argjentinasi e bleu atë menjëherë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat