Barcelona ka arritur marrëveshje në parim - Bota Sot
Barcelona ka arritur marrëveshje në parim

Futboll

Barcelona ka arritur marrëveshje në parim

Më: 5 maj 2020 Në ora: 13:20
Barcelona ka arritur marrëveshje në parim

Palët duket se kanë arritur marrëveshje dhe sulmuesi argjentinas pritet të përfundojë në Camp Nou. Krahas parave, gjiganti katalunas është i gatshëm t’i ofrojë edhe dy lojtarë

Barcelona ka arritur marrëveshje në parim me Interin për sulmuesin, Lautaro Martinez.

Me këtë rast, gjiganti katalunas do t’i paguajë 60 milionë euro plus dy lojtarë për gjigantin e La Ligas.

Mediumi spanjoll “Sport” raporton se të dyja palët e kanë arritur marrëveshjen..

Përfaqësuesi argjentinas u kishte treguar drejtuesve të klubit se dëshiron të largohet nga Serie A për t’iu bashkuar kampionit aktual spanjoll.

Lojtarët si Ivan Rakitic apo Samuel Umtiti mund të përfshihen në ofertë, ndërsa Carles Alena e Nelson Semedo po ashtu mund të jenë pjesë e marrëveshjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat