Trepça ’89 përgatitet për vazhdimin e kampionatit - Bota Sot
Trepça ’89 përgatitet për vazhdimin e kampionatit

Futboll

Trepça ’89 përgatitet për vazhdimin e kampionatit

Më: 15 maj 2020 Në ora: 13:44
Trepça ’89 përgatitet për vazhdimin e kampionatit

Ende asnjë vendim nuk ka sa i përket datës se kur mund të rinisë kampionati i Kosovës në futboll, madje nuk përjashtohet as mundësia e anulimit të garave. Megjithatë, skuadra e Superligës së Kosovës, Trepça ’89, nuk dëshiron t’i lërë rastit asgjë dhe po bëhet gati për gara.

Drejtuesit e klubit për herë të tretë kanë bërë dezinfektimin e hapësirave të stadiumit “Riza Lushta” duke dhënë kështu sinjale se janë për fillimin e garave.

“Neë bazeë teë dispozitave teë masave parandaluese kundeër Pandemiseë Covid 19, u dezienfektuan Zyrat, Zhveshtoret dhe objektet tjera peërcjelleëse teë Stadiumit “Riza Lushta” për herën e tretë gjatë kohës së pandemisë. Shpresojmë se shumeë shpejteë do teë kalojmeë edhe keëteë pandemi dhe do ti kthehemi normalitetit.

Kujdesin maksimal por pa panik”, shkruan KF Trepça’89.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat