Futbollistët e Gjilanit testohen për Covid-19, nuk ka të infektuar - Bota Sot
Futbollistët e Gjilanit testohen për Covid-19, nuk ka të infektuar

Futboll

Futbollistët e Gjilanit testohen për Covid-19, nuk ka të infektuar

Më: 21 maj 2020 Në ora: 19:18
Futbollistët e Gjilanit

Gjilani ka testuar për Covid-19 disa prej futbollistëve të skuadrës.

Shtatë anëtar të SC Gjilani janë testuar për koronavirus, dhe për rezultatet e tyre ka njoftuar faqja zyrtare e Gjilanit.

Oltion Rapa, Shkëlzen Ruçi, Gerhard Progni, Fjoard Jonuzi, Sebino Plaku, Franc Veliu (lojtarë) dhe kryetrajneri Gentian Mezani janë ata që iu kanë nënshtruar testeve.

Testet i ka kryer IKSHPK dhe të gjitha rezultatet kanë dalë negative.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell njoftimin e plotë të SC Gjilani.

NJOFTIM

Sot, futbollistët tanë Oltion Rapa, Shkëlzen Ruçi, Gerhard Progni, Fjoart Jonuzi, Sebino Plaku, Franc Veliu dhe kryetrajneri Gentian Mezani, kanë kryer testet për COVID-19 dhe të cilët të gjithë kanë rezultuar negativ.

Testet e kryera sot, nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik i Kosovës, u japin dritën e gjelbërt futbollistëve dhe kryetrajnerit, që pas një jave në izolim në qendrën studentore në Prishtinë, të lirohen dhe të vazhdojnë izolimin në shtëpitë e tyrë.

Gjithashtu pas testimeve të kryera ditën e djeshme në Maqedoni dhe Mal të Zi, kanë rezultuar negativ edhe futbollistët, Muhamed Useini dhe Darko Nikaç.

SC Gjilani
Gjilan, 21 Maj 2020

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat