Beckenbauer dhe Hoeness do të jenë në stadium të shtunën për ndeshjen e Bayern - Bota Sot
Beckenbauer dhe Hoeness do të jenë në stadium të shtunën për ndeshjen e Bayern

Futboll

Beckenbauer dhe Hoeness do të jenë në stadium të shtunën për ndeshjen e Bayern

Më: 22 maj 2020 Në ora: 12:04
Beckenbauer dhe Hoeness do të jenë në stadium të shtunën për ndeshjen e Bayern

Bayern Munich luan të shtunën ndeshjen e parë në shtëpi, pas rifillimit të Bundesligas.

Bavarezët do të kenë një duel që prite të jetë mjaft interesant, kundër skuadrës së Eintracht Frankfurt.

Ndeshja e parë e Bayern do të shikohet nga afër edhe nga krerët e klubit, Uli Hoeness e Franz Beckenbauer, bën të ditur ‘Kicker’

Në ‘Allianz Arena’ do të lejohen të jenë të pranishëm tetë persona që vijnë nga delegacioni i skuadrës së Bayern.

Rregullat janë tejet strikte ne Bundesliga, saqë edhe lojtarët nuk qëndrojnë në bankën rezervë, por janë të shpërndarë në tribuna, për të ruajtur distancën sociale.

Kujtojmë se Beckenbauer është ftuar në këtë ndeshje nga shefi ekzekutiv i Bayern, Karl-Heinz Rummenigge.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat