Edhe skuadra e Ferizajit testohet për Covid-19 - Bota Sot
Edhe skuadra e Ferizajit testohet për Covid-19

Futboll

Edhe skuadra e Ferizajit testohet për Covid-19

Më: 23 maj 2020 Në ora: 12:36
Sskuadra e Ferizajit

Gjatë ditës së sotme kanë vazhduar testimet e skuadrave kosovare për koronavirus.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur vet skuadra e Ferizajit nëpërmjet një njoftimi në rrjetin social “Facebook”.

“Futbollistët, stafi teknik dhe personeli i klubit janë nënshtruar testeve në mëngjesin e së Shtunës në Institutin e Shëndetit Publik në Ferizaj, rezultat e testeve janë dërguar ne Prishtinë dhe së shpejti priten te ne dhanë përgjigjeje e testeve”, thuhet ndër tjerash në njoftimin e Ferizajit.

Ja njoftimi i plotë:

Ferizaj kryen testet e Covid-19 dhe vijon me stervitje.

Futbollistët, stafi teknik dhe personeli i klubit janë nënshtruar testeve në mëngjesin e së Shtunes në Institutin e Shëndetit Publik në Ferizaj, rrezulltat e testev janë dergu ne Prishtinë dhe se shpejti priten te dalin rrezulltete e testeve.

Skuadra jone pas testev ka vijuar me stervitje ne stadium per pregaditje para fillimit te kampionatit te mbetur i cili fillon me 7 Qershor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat