Porto kërkon vetëm 30 milionë euro për 27-vjeçarin - Bota Sot
Porto kërkon vetëm 30 milionë euro për 27-vjeçarin

Futboll

Porto kërkon vetëm 30 milionë euro për 27-vjeçarin

Më: 23 maj 2020 Në ora: 15:43
Porto kërkon vetëm 30 milionë euro për 27-vjeçarin

Chelsea vazhdon të mbetet e interesuar për shërbimet e mbrojtësit të Portos, Alex Telles.

Klubi anglez nuk është i lumtur me përformancat e Emerson Palmieri dhe Marcos Alonso, andaj është në sulm për Telles.

Portugezi gjithashtu kërkohej nga PSG, mirëpo klubi francez nuk pranoi të paguajë vlerën e 40 milionë euro, gjë që ka bërë që “Blutë” të jenë në avantazh.

Thuhet se Porto kërkon vetëm 30 milionë euro për 27-vjeçarin, të cilit i skadon kontrata në fund të sezonit.

Përparësi tjetër për Chelsea është agjenti i lojtarit, Pini Zahvai, i cili ka lidhje shumë të mira me presidentin, Roman Abramovich.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat