Liga kryesore e futbollit cakton datën për edicionin 2020-2021 - Bota Sot
Liga kryesore e futbollit cakton datën për edicionin 2020-2021

Futboll

Liga kryesore e futbollit cakton datën për edicionin 2020-2021

Më: 23 maj 2020 Në ora: 16:21
Liga kryesore e futbollit cakton datën për edicionin 2020-2021

Sezoni i ardhshëm për kampionatin francez do të nisë në datën 23 gusht .

Pas një takimi me mediat që transmetojnë kampionatin e futbollit në Franc, “Canal +”, “Mediapro” dhe “Bein Sports”, Liga 1 publikoi vendimet për datat e sezonit të ardhshëm 2020-2021 për kategorië e futbollit francez.

Konfirmimi zyrtar i datave për nisjen e sezonit të ardhshëm do të vijë pas mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s në 17 qershor, i cili do të përcaktojë datat për zhvillimin e pjesës së mbetur të sezonit të Ligës së Kampioneve.

Franca mbylli para kohe sezonin aktual duke shpallur si kampione PSG-në.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat