Aguero do ta respektojë kontratën me Man City – nuk largohet këtë verë - Bota Sot
Aguero do ta respektojë kontratën me Man City – nuk largohet këtë verë

Futboll

Aguero do ta respektojë kontratën me Man City – nuk largohet këtë verë

Më: 23 maj 2020 Në ora: 16:29
Sergio Aguero

Sergio Aguero nuk do të largohet nga Manchester City.

Ylli argjentinas i Man City, Aguero, do të vazhdojë qëndrimin e tij në ‘Etihad Stadium’, deri në fundin e kontratës së tij.

Kështu ka bërë të ditur agjenti i lojtarit, i cili ka potencuar se Aguero nuk do ta lë Cityn, pavarësisht vendimit të UEFA.

“Sergio ka një kontratë me Manchester City, deri në vitin 2021, dhe nuk ka shanse të largohet para kësaj”, ka thënë Hernar Reguera.

“Do të shohim se çfarë do të ndodh pastaj. Unë nuk kam folur me Inter dhe arsyeja është e thjeshtë: Aguero është i lumtur me ‘Citizens’ dhe nuk ka synim të ndërroj klub”, shtoi agjenti i lojtarit.

Aguero mbush 32 vite muajin e ardhshëm dhe mendohej se do të largohet drejt Inter, për të zëvendësuar Lautaro Martinez që po lidhet me Barcelonën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat