Shumica e skuadrave të Serie A kanë filluar stërvitjet grupore - Bota Sot
Shumica e skuadrave të Serie A kanë filluar stërvitjet grupore

Futboll

Shumica e skuadrave të Serie A kanë filluar stërvitjet grupore

Më: 23 maj 2020 Në ora: 20:04
Shumica e skuadrave të Serie A kanë filluar stërvitjet grupore

Futbolli italian po bën çdo ditë hapa drejt rikthimit në normalitet.

Pasi ishte dhënë drita e gjelbër për seanca stërvitore individuale, skuadrat italiane kanë avancuar edhe më shumë, duke filluar tashmë edhe stërvitjet grupore.

‘Football-Italia’ raporton se shumica e skuadrave të kampionatit elitar italian kanë filluar stërvitjet në grup.

Udinese është skuadra e fundit që ka nisur stërvitjet në grup, sot, duke iu bashkuar Inter, Milan, Napoli, Roma, Fiorentina, Sassuolo, Parma, Cagliari, Atalanta, Torino, Genoa e Lecce.

Ndërkohë, ka skuadra që po respektojnë akoma rregullat e distancës sociale, dhe po stërviten individualisht.

Këto skuadra janë Juventus, Lazio, Verona, Brescia, Sampdoria, SPAL e Bologna.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat