Karius do të provojë të rilindë

Futboll

Karius do të provojë të rilindë

Më: 24 maj 2020 Në ora: 14:30
Karius do të provojë të rilindë

Loris Karius do të provojë të rilindë edhe një herë në kampionatin ku spikati me paraqitjet e tij, pra në Bundesligë.

Portieri gjerman do të mbahet mend gjatë për gafat e tij në finalen e madhe të vitit 2018 Real Madrid-Liverpool, ku i dhuroi dy gola ekipit “Los Blancos” dhe njollosi thuajse përgjithmonë karrierën e tij.

Pas huazimit të dështuar te Besiktas, Karius pritet të rikthehet në Bundesligë, me mediat gjermane që raportojnë se destinacioni i portierit të “The Reds” do të jetë Hertha e Berlinit.

Klubi nga “Olympiastadion” e sheh Karius si pausesin ideal të Rune Jarstein, i cili numëron plot 35 vite mbi supe tashmë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat