Kur Agim Ademi ishte në vitin 1995 në Francë, por cilat ishin arsyet? - Bota Sot
Kur Agim Ademi ishte në vitin 1995 në Francë, por cilat ishin arsyet?

Futboll

Kur Agim Ademi ishte në vitin 1995 në Francë, por cilat ishin arsyet?

Nga: K. G. Më: 24 maj 2020 Në ora: 16:10
Kur Agim Ademi ishte në vitin 1995 në Francë, por cilat ishin arsyet?

Klubi i futbollit Kosova e Prishtinës në vitin 1995 ka qenë në turneun në Narbonne të Francës. Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, atëkohë ishte president i KF Kosovës.

Agim Ademi me ekipin U-10 të KF Kosova në turneun ndërkombëtar ku morën pjesë 38 ekipe te shteteve të ndryshme të botës.

Agim Ademi ishte kryetar i klubit dhe donator. Ai bëri gjithçka të mundur për ta dërguar ekipin në Francë, në ato vite kur gjithçka ishte e bllokuar. 

Turneun e organizoj veprimtarja Franceze, Frederik Duversini ndërkaq kontakt personi ishte gazetarja e mirënjohur Evliana Berani. 

Trajner i klubit ishte Haki Bllacaku. Ekipi i Kosovës zuri vendin e parë në këtë konkurrencë që ishte shumë e fortë dhe u shpërblyen me kupë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat